Novice

VABILO za osnovno računalniško usposabljanje (projekt PRO-NET)


 • Bi radi osvojili vsaj nekaj veščin za uporabo računalnika, a ne veste kje bi jih pridobili?
 • Imate mogoče pomisleke, da na računalniškem tečaju ne boste dohajali drugih?
 • Potrebuje razne podatke (naslove, tel. številke, organizacije, ki nudijo storitve, katere potrebujete…), a doma nimate ustreznega računalnika?
 • Imate že nekaj računalniških veščin, a bi radi pridobili vsaj osnovna znanja?
Če ste vsaj na eno od vprašanj odgovorili pritrdilno, Vas vabimo, da se nam pridružite na brezplačnih usposabljanjih za uporabo osnovnih računalniških programov za urejanje besedil, pošiljanje elektronske pošte in uporabo interneta.

Način in rok prijave:

 • Prijavite se lahko na telefon št. 080 16 11 ali po e-pošti na naslov informacijska.pisarna.ng@gmail.com .
 • Termini usposabljanj: ob ponedeljkih in sredah med 9.00 in 11.00 uro od 04. julija 2022 naprej
 • Lokacija: prostorih Društva PO-MOČ, Ulica Gradnikove brigade 47, Nova Gorica
 • Rok: prijave so možne najkasneje en delovni dan pred predvidenimi termini.
Komu so usposabljanja namenjena? Odraslim, ki želijo obnoviti ali pridobiti temeljno znanje za uporabo računalnika za vsakdanje življenje. Pridružite se nam ne glede na starost ali doseženo izobrazbo.

Namen usposabljanj: Spoznati prednosti uporabe osebnega računalnika ter nuditi osnovno računalniško usposabljanje za urejanje besedil, pošiljanje elektronske pošte in uporabo interneta.

Način usposabljanja: Usposabljanja bodo potekala v manjših skupinah (običajno do 3 osebe), vsak bo lahko praktično delal na računalniku. Po zaključku usposabljanja bo vsak udeleženec na razpolago še pomoč mentorja, ki bo pomagal, ko se bo pri uporabi kaj »zataknilo«.

Trajanje: cca 20 ur.

Kaj boste (pri)dobili, če se nam pridružite:

 • Računalniške veščine, ki vam bodo pomagale pri iskanju informacij, pisanju dopisov in pošiljanju sporočil.
 • Pomoč prijaznega mentorja, ki vam bo pomagal pri osvajanju računalniških veščin.
 • Stike z osebami, ki imajo podobna pričakovanja in interese.
Na Javnem razpisu za digitalno preobrazbo nevladnih in prostovoljskih organizacij ter povečanje vključenosti njihovih uporabnikov v informacijsko družbo 2021–2023, smo skupaj z 9 partnerji uspeli pridobiti sredstva za izvajanje projekta MEDREGIJSKA PROSTOVOLJSKA MREŽA (PRO-NET), ki ga sofinancira Ministrstvo RS za javno upravo. V okviru projekta PRO-NET bomo med drugim izvajali tudi brezplačna usposabljanja za uporabo osnovnih računalniških programov za urejanje besedil, pošiljanje elektronske pošte in uporabo interneta.

VABLJENI!